• Slovenščina
  • English
  • Magyar
Create your online business with the latest design trends
  • Želite ostati v stiku?

    Želite ostati v stiku?

    Pridružite se nam na facebook strani! https://www.facebook.com/sensnetworksihu


  • Mentorska mreža za socialno podjetništvo

    Mentorska mreža za socialno podjetništvo

    V okviru projekta SENS NETWORK smo uspeli vzpostaviti čezmejno mentorsko mrežo za socialna podjetja, v katero je vključenih 28 organizacij in 29 mentorjev iz programskega območja,, s katerimi smo podpisali dogovore o sodelovanju ter delovanju mreže.Vzpostavitev mentorske mreže je najpomembnejši cilj projekta SENS NETWORK. Cilj je bil, da vsak projektni partner usposobi min. 10 mentorjev…


  • Primer dobre prakse: ROPOTARNICA

    Primer dobre prakse: ROPOTARNICA

    Društvo za razvijanje socialnih projektov in spodbujanje aktivnega življenja AKTIVIRAJ SE, socialno podjetje je nevladna in neprofitna organizacija, ki se ukvarja z razvojem socialnih projektov in spodbujanjem socialnega podjetništva. Poslanstvo društva je motivirati in aktivirati brezposelne osebe pri reševanju lastne situacije brezposelnosti. Društvo si prizadeva izboljšati razmere na področju vključevanja brezposelnih oseb v aktivno življenje.Izvajamo programe neformalnega izobraževanje in medgeneracijskih…


  • Primer dobre prakse: Zavod ARTMAR

    Primer dobre prakse: Zavod ARTMAR

    Artmar je nastal v letu 2012 kot mariborska ART prireditev, ki je s prireditvami pričela dodatno oživljati staro mestno jedro. Postal je stičišče ustvarjalcev, umetnikov ter ljubiteljev umetnosti in unikatnih ročno izdelanih izdelkov. Mestu Maribor in širši okolici so tako ponudili kulturno prireditev s prodajno razstavo in bogatim spremljevalnim programom. Leta 2014 pa je Artmar…


  • Primer dobre prakse: Zavod 100% naravno Botanik Ormož

    Primer dobre prakse: Zavod 100% naravno Botanik Ormož

    Ključna sestavina blagovne znamke BOTANIK je odlično sodelovanje človeka in narave. Zelišča BOTANIK, iz katerih so narejeni izdelki, so 100% naravna. Z njihovo pomočjo si lahko enostavno krepite naravno telesno odpornost in tako odpravljate ali lajšate marsikatero težavo ali tegobo, ki vas pesti. Izdelke BOTANIK lahko uporabljate kot spremljajoča oz. dopolnilna sredstva pri daljših ali težjih boleznih…


  • Primer dobre prakse: Center ponovne uporabe v Ormožu

    Primer dobre prakse: Center ponovne uporabe v Ormožu

    V Centru ponovne uporabe Ormož lahko oddate izdelke, ki jih več ne potrebujete in so še dobro ohranjeni, na primer manjše kose pohištva, male gospodinjske aparate in računalniško opremo, opremo za dom in prosti čas, oblačila, knjige, igrače, športno opremo – skratka vse, kar je dobro ohranjeno, funkcionalno in še uporabno. V CPU Ormož bodo…


  • Primer dobre prakse: Pupillam – društvo za razvoj potencialov so.p.

    Primer dobre prakse: Pupillam – društvo za razvoj potencialov so.p.

    Pupillam pomeni jabolko = simbol božanskega.Jablane simbolizirajo modrost in napotke, tudi ljubezen, resnico, mir, lepoto, iskrenost, romanco, plodnost in spominjanje. Pri Keltih je bilo jabolko tudi simbol kreativnosti (kot tudi stvaritve) ter emblem umetnosti in poezije. Pupillam predstavlja skupina optimistov, ki verjame, da je v vsakem od nas potencial, da ustvarja in deluje v smislu…


  • Primer dobre prakse: Društvo TOTI DCA Maribor, so.p.

    Primer dobre prakse: Društvo TOTI DCA Maribor, so.p.

    Društvo TOTI DCA Maribor, so.p., je medgeneracijski dnevni center aktivnosti, namenjen povezovanju, vključevanju in druženju pretežno starejših ter tudi mlajših uporabnikov. Pri njih lahko starejši aktivno preživijo prosti čas z vključitvijo v brezplačne društvene aktivnosti. Društvo ima status humanitarne organizacije, ki mu ga je podelilo Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti, na…


  • Primer dobre prakse: Združenje Socialna ekonomija Slovenije, so.p.

    Primer dobre prakse: Združenje Socialna ekonomija Slovenije, so.p.

    Združenje Socialna ekonomija Slovenije (ZSES) je samostojna, nevladna, nepolitična institucija, ki temelji na principih socialnega podjetništva. Predstavlja svoje člane, ki aktivno delujejo na področju socialne ekonomije ne glede na organizacijsko obliko. Člani ZSES so tako nevladne organizacije, socialna podjetja, novo nastajajoča socialna podjetja, institucije podpornega okolja, humanitarne organizacije in posamezniki, ki želijo prispevati k razvoju…